Uygulamalı CMMI / XP Eğitimi Memnuniyet Anketi sonuçları:

Haziran 2005

Bazı Katılımcıların eğitim ile ilgili yorumları:

Daha önce CMMI ile ilgili teknik detayların yoğun olduğu bir eğitim almıştım. Bu eğitim de uygulama ağırlıklı olduğu için bilgilerimi pekiştirmeme yardımcı oldu. XP hakkında da istediğim genel bilgileri aldığımı düşünüyorum.

Sinem Sırakaya,  Tepe Teknoloji, Eylül 2005

 

Genel olarak eğitim iyi idi. CMMI ve XP konularında pratiklerle anlatmak daha anlaşılır olduğunu gördüm. Gerçekten yaşanan pratiklerle hem XP hem de CMMI konuları daha anlaşılabilirliği ve uygulanabilirliği katılımcılar için faydalı oluyor.

Özgür Yürekten, Tübitak UEKAE, Eylül 2005

 

CMMI ve XP konularında temel bir bilgi edinip, ileride yapmayı planladığım çalışmalara yol göstermesi açısından oldukça faydalı (ufuk açıcı) oldu.  Teşekkür ederim.

Burak Tüzün, Utarit, Eylül 2005

 

Teşekkürler.

Tunç Bergsan, Yaz Bilişim, Eylül 2005

Örnek ve incelemeler faydalı oldu
Osman Özdemir, ITD, Ocak 2006
Eğitimin benim açımdan çok faydalı olduğunu düşünüyorum.  Önceki bilgi kırıntılarından konu havada kalmıştı, kafamda oturmasını sağladı.
Eğitim dokümanları da, önerilen kitaplar ve Nitelik'in sitesinden eriştiğimiz dokümanlarla tamamlandı.
Nevin Pekgenç, TÜBİTAK UEKAE, Ocak 2006
Eğitimden genel olarak oldukça memnun kaldım.
Türker Erkin, ITD, Ocak 2006
Samimi bir ortamda bilgili eğitmenimizle faydalı oturumlar gerçekleştirdik.  Aklımıza takılan tüm sorulara tatmin edici cevaplar aldık.
Nuri Erginer, SSM, Ocak 2006
Anlatımınız ve örnekleriniz çok iyiydi.  Bu sayede konuları daha somutlaştırabildik.  Tebrikler ve teşekkürler.
Erdal Bozkurt, TCMB, Ocak 2006
Daha önce başka bir danışmanlık şirketinden de CMMI'la ilgili eğitim almıştım.  Terminoloji Türkçe'ye çevrilirken ortak bir dil kullanılması gerek.
Her şirket farklı sözcüklerle tercüme yaptığı için karışıklıklar oluyor.  Bu sorun aslında firmaların değil, Türkiye'de üst bir makamın çözmesi gereken bir sorun, ama çözümü için caba gösterilebilir.
Eğitimin örnekler ve günlük hayattdan alıntılarla verilmesi dikkati ve ilgiyi sürekli tuttu.  İçerik ve sunum başarılıydı.
Özlem Dengizek, STM, Ocak 2006
Eğtimin CMMI ve XP konusunda temel bilgiyi alma açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ortamının da baharın ilk günlerinde gerçekten iyi bir seçim olduğunu belirtmek isterim. 3 gün gerçekten eğitim yorgunluğuyla değil, dinlenerek geçti. Çok teşekkürler
Soley Çelik, Digiturk, Nisan 2006
Bilişim toplumu olarak, yazılımda kalitenin ne kadar önemli olduğunu anlamaya başladığımız bir zamanda tamda yerine oturan bir eğitim semineri oldu. Anlatılan konuların günlük yaşamda karşılaştığımız örneklerle verilmesi, eğitim açısından ayrıca sevindirici. Yazılım sorunlarına yaklaşım ve bu sorunların varlığının bilinciyle hangi tedbirleri alacağımızın da bu eğitim içerisinde anlatılması eğitimi almak isteyenler için bir başka artı. Genel itibari ile yazılımda kalite gibi önemli bir konuda çalışmayı düşünen benim gibi kişilerin bu eğitimi almaları onlar açsından hem mesleki kariyerlerin de müspet yönde geliştirecek hem de sistemlere karşı bakış açılarının eğitimden sonra daha iyi bir noktaya geleceğini düşünüyorum.
Emin Borandağ, Maltepe Üniversitesi, Nisan 2006
CMMI ve XP konusunda daha ileri adımlar için gerekli altyapıyı sağladığını düşünüyorum
Mustafa Çıkrıkçı, Başak Emeklilik, Nisan 2006
Egitim'in en ilginc yanlarindan biri olan Felsefe ve Din ile ilgili referanslar belki biraz somutlastirilip egitime belgeli planli bir sekilde girebilir. Belki Genel Hedeflerden bir tanesi seciilp onu olusturan ozel pratiklerin nasil karsilanacagi; bunlarin denetci tarafindan nasil incelencegi daha detayli bir sekilde uygulamali calisma olarak yapilabilir. Egitim cok faydali oldu; tesekkur ederim.
Giray Pultar, PARKYERI,  Temmuz 2006
Şu ana kadar aldığım eğitimler arasında, bilgi açısından doyurucu olmasına rağmen en eğlenceli olanıydı. Eğitim içeriğinin bilgileri sadece söylemekten ibaret olmaması; ayrıca bir oyunun, sıcak bir şekilde karşılıklı soruların sorulabileceği bir ortamın, sıkıcı olmayan esnek bir eğitim takviminin, insanları sürekli not tutmaya itmeyen iyi eğitim dökümanlarının varolması da eğitimi değerli bulmamı sağladı. CMMI/XP ile ilgili bilgileri sıkılmadan ve daha sonraki günlerde en azından temel yaklaşımları unutmayacağım şekilde öğrendim. Teşekkür ederim.
Uğur Aslan, PARKYERI, Temmuz 2006

İstanbul Eğitimi - 30 Eylül 2005

İstanbul Eğitimi  - 15 Nisan 2006

İstanbul Eğitimi - Nisan 2007