NİTELİK HAKKINDA

2002 yılının son çeyreğinde bazı büyük Türk BT şirketlerinin danışmanlık istekleri üzerine yola çıkan NİTELİK Yazılım Süreç Kalitesi ve Yönetim Danışmanlığı, aynı yılın sonuna doğru Orhan Kalaycı başkanlığında kurumsal yapılanmasını tamamladı. NİTELİK'in kurucuları Orhan Kalaycı ve Mehmet N. Yağcı'dır.

Orhan Kalaycı, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden lisans ve 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden "Yazılım Süreç Değerlendirmesi (CMM) ve Türk Yazılım Sektöründe Bir Uygulaması" başlıklı tezi ile Yüksek Lisans derecesi almıştır. Kalaycı, 1999-2001 yılları arasında Alcatel Istanbul'un CMM L1+'dan CMM L3'e ulaşmasında Yazılım Süreç Grup Lideri olarak önemli bir rol oynamıştır. Mehmet N. Yağcı, Boğazici Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (BS, MS) ve Koç Üniversitesi (MBA) mezunudur. Mart 2003 de aramıza yeni ortağımız Yonca Yalçınkaya Kalaycı (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 1992) katılmıştır.

Hedefimiz, Orhan Kalaycı’nın dünyada Türkçe konuşan ilk resmi CMMI denetçisi olmasıdır.

            

© 2005-2007 Nitelik Ana Sayfa ] [Nitelik Hakkında] [Hizmetlerimiz] [Yayınlarımız] Referanslarımız] İletişim] [ Site Haritası ]